Nejdůležitější technika – STRYD. Abychom mohli běhat podle wattů, musíme je někde vzít (změřit) a k tomu nám slouží právě STRYD, malé zařízení, které se velmi snadno připne na botu na tkaničky.
Potom je potřeba mít sportovní hodinky (sporttester), se kterými náš STRYD spárujeme. Já používám Garmin Fenix 5x Plus, ale je samozřejmě možné STRYD spárovat i s jinými značkami jako např. Sunto, Polar, Apple.
Nebudu se zbytečně rozepisovat o technologiích, které se nacházejí uvnitř zařízení a které nám všechny možné metriky zprostředkují. Upřímně mne to ani nezajímá. Pro mne je důležité, že to funguje. Vždy jsem měl trochu problém s tím, že u nás, kde běhám, jsou samé kopce a potom, když máte nějaký trénink, kde je předepsáno: …. dál běžte 5km na tepech cca 120 (+-), běžíte zrovna kopec a tepy někde na 170 😀 Současný stav …… dál běžte 5km na 250 wattech, a to se dá zvláště v kopci velmi snadno držet. Horší je to pro mne z kopce, tam je potřeba už trochu přišlápnout. Velmi důležitá vlastnost je ta, že změny máte téměř okamžitě (dle nastavení STRYDU 1s, 3s,…) ne jako u tepů, kde je určité zpoždění a nezřídka člověk tepy neuhlídá a ty vyletí nekontrolovaně někam, kam vůbec nechceme.
Vyhodnocení tréninků a plánování co a jak a kdy běžet se provádí ve webové aplikaci Stryd Power Center. Autoři na tom docela svižně pracují a za mne tedy velké plus.
To snad ne
Jak to myslíš?
Dobrý je to. Jen vtipkuju 😉
OK, neboj, ono to přijde a probereme to při běhu 🙂
I was excited to uncover this great site. I need to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every part of it and I have you book marked to check out new stuff in your web site.
Everything is very open with a very clear description of the challenges. It was definitely informative. Your site is very useful. Thanks for sharing!